Hírek

A selejtezőben még nem voltak gondok

Az ifjúsági versenyszámokkal megkezdődött Hodonínban a csehországi ifjúsági és serdülő verseny.

Fiú egyesben Juhász Patrik, Hőgye Gábor és Nagy Norbert is feljutott a főtáblára, ahol Molnár István negyedik kiemeltként alanyi jogon helyet kapott. Sajnos a többi magyar fiúhoz hasonlóan ő is a legjobb 64 között, azaz az első fordulóban elvérzett.

Lány egyesben mind a nyolc magyar sikerrel vette a csoportküzdelmeket, Menkő Veronika, Göndör Fanni, Fehér Orsolya, Drabant Anita, Füle Kata, Nagypál Márta, Harasztovich Fanni és Dari Helga is feljutott a 64 fős főtáblára.

Párosban a Hőgye, Nagy kettős az első fordulóban nyert, a másodikban kikapott. A Juhász, Molnár duó az első fordulóban erőnyerő volt, a másodikban viszont szintén vereséget szenvedett.

A lány párosoknál a mieink közül Fehér Orsolya jutott a legtovább, aki a japán Kato Juko oldalán nyolcaddöntőt játszott.

2017 CZECH JUNIOR & CADET OPEN
IFJÚSÁGI FIÚ EGYES, SELEJTEZŐ
5. CSOPORT
Juhász Patrik–Michael Trink (osztrák) 2:3 (–10, 4, –8, 3, –7)
Juhász Patrik–Adrian Wetzel (norvég) 3:1 (12, –8, 5, 9)

12. CSOPORT
Hőgye Gábor–Jan Zandecki (lengyel) 0:3 (–5, –4, –9)
Hőgye Gábor–Marco Cappuccio (olasz) 3:2 (9, 9, –9, –3, 8)
Hőgye Gábor–Alex Naumi (finn) 3:2 (–3, 6, –8, 9, 7)

18. CSOPORT
Nagy Norbert–Tilen Cvetko (szlovén) 3:2 (–8, 6, 3, –6, 10)
Nagy Norbert–Guillermo Gasio (mexikói) 3:0 (9, 8, 6)
Nagy Norbert–Mihai Nemaciuc (román) 1:3 (–3, –2, 14, –4)

IFJÚSÁGI FIÚ EGYES, FŐTÁBLA
1. FORDULÓ
Juhász Patrik–Maciej Kolodziekczyk (osztrák) 1:4 (5, –8, –8, –8, –6)
Nagy Norbert–Ilija Kortcsinszkij (fehérorosz) 3:4 (–8, 8, 9, –4, 1, –13, –5)
Molnár István–John Oyebode (olasz) 3:4 (5, 7, –9, –7, 7, –9, –5)
Hőgye Gábor–Jirí Martinko (cseh) 0:4 (–4, –5, –8, –7)

IFJÚSÁGI FIÚ PÁROS, FŐTÁBLA
1. FORDULÓ
Hőgye Gábor, Nagy Norbert–Valentyin Henyin, Andrej Cjarohin (fehérorosz) 3:1 (9, –7, 8, 8)
2. FORDULÓ
Hőgye Gábor, Nagy Norbert–Vítor Amorim, José Pedro Francisco 0:3 (–3, –8, –5)
Juhász Patrik, Molnár István–Veikka Flemming, Alex Naumi (finn) 1:3 (6, –6, –8, –7)

IFJÚSÁGI LÁNY EGYES, SELEJTEZŐ
6. CSOPORT
Fehér Orsolya–Lea Paulin (szlovén) 3:1 (9, 9, –10, 2)
Fehér Orsolya–Jennie Edvinsson (svéd) 3:1 (–13, 5, 7, 10)

7. CSOPORT
Menkő Veronika–Marharita Baltusite (fehérorosz) 0:3 (–8, –4, –9)
Menkő Veronika–Kalina Hrisztova (bolgár) 3:2 (–9, –6, 7, 10, 6)

10. CSOPORT
Göndör Fanni–Ana Tofant (szlovén) 0:3 (–11, –6, –8)
Göndör Fanni–Bezeg Réka (szerb) 3:1 (8, 7, –8, 5)

13. CSOPORT
Dari Helga–Agata Klucarová (szlovák) 3:1 (–6, 9, 5, 9)
Dari Helga–Katerna Cechová (cseh) 0:3 (–4, –4, –4)
Dari Helga–Simona Ettari (olasz) 3:0 (9, 9, 4)

14. CSOPORT
Drabant Anita–Kim Do Jon (dél-koreai) 3:0 (5, 11, 1)
Drabant Anita–Joanna Geraszimatu (görög) 3:2 (8, 4, –9, –5, 11)
Drabant Anita–Luiza Popescu (román) 3:0 (9, 7, 4)

15. CSOPORT
Füle Kata–Marcella Delasa (olasz) 3:2 (6, 7, –2, –9, 9)
Füle Kata–Dzsung Da Bin (dél-koreai) 0:3 (–8, –7, –14)
Füle Kata–Amra Silic (bosnyák) 3:2 (7, –5, –9, 9, 5)

21. CSOPORT
Nagypál Márta–Anna Matejovská (cseh) 3:2 (7, –7, 9, –7, 6)
Nagypál Márta–Ema Lábosová (szlovák) 3:0 (7, 2, 9)
Nagypál Márta–Selina Leitner (osztrák) 3:0 (5, 5, 9)

24. CSOPORT
Harasztovich Fanni–Tereza Jirasková (cseh) 3:2 (7, 7, –5, –12, 2)
Harasztovich Fanni–Dasa Sinkarová (szlovák) 2:3 (9, –5, –5, 8, –6)
Harasztovich Fanni–Cveta Dakova (bolgár) 3:0 (5, 2, 4)

IFJÚSÁGI LÁNY PÁROS, FŐTÁBLA
1. FORDULÓ
Dari Helga, Drabant Anita–Elda Sehic, Amra Silic (bosnyák) 3:0 (8, 6, 6)
Füle Kata, Göndör Fanni–Maja Andersson, Elin Snygg (svéd) 3:0 (8, 7, 7)
Menkő Veronika, Raquel Martins (magyar, portugál)–Bezeg Réka, Radmila Tominjak (szerb) 3:1 (13, 7, –9, 6)
Harasztovich Fanni, Nagypál Márta–Dzana Biogradlic, Ivona Petrics (bosnyák, montenegrói) 3:0 (6, 5, 7)
2. FORDULÓ
Dari Helga, Drabant Anita–Marharita Baltusite, Nagyezsda Bodganova (fehérorosz) 0:3 (–5, –5, –5)
Füle Kata, Göndör Fanni–Annika Lundström, Nikoleta Puchovanová (finn, szlovák) 1:3 (–7, –4, 9, –9)
Fehér Orsolya, Kato Juko (magyar, japán)–Aiste Dervinyté, Erika Satkeviciuté 3:2 (6, 10, –7, –9, 8)
Menkő Veronika, Raquel Martins (magyar, portugál)–Andreea Hudusan, Mihaela Plaesu (román) 2:3 (–2, –5, 10, 10, –9)
Harasztovich Fanni, Nagypál Márta–Nikita Petrovová, Stanislava Slezáková (cseh) 2:3 (9, –10, 9, –8, –4)
NYOLCADDÖNTŐ
Fehér Orsolya, Kato Juko (magyar, japán)–Elli Fiser, Joanna Geraszimatu (görög) 2:3 (–7, –3, 6, 7, –6)

 

Forrás: moatsz.hu