Hírek

Achanta már a négy között, Ovtcharov a döntőben

Az indiai játékos nagy meglepetést okozott a Seamaster 2017 ITTF World Tour India Open férfi egyéni számában péntek este.

Sharath Kamal Achanta 4-1 (11-8, 11-7, 11-4, 14-16, 11-5) arányban győzedelmeskedett a 4. kiemelt japán Yuto Muramatsu-val szemben, ezzel jogosan került a legjobb négy közé.

Ez egy fontos eredmény India számára, ugyanis minden más reményük az éremszerzésre már korábban szertefoszlott.

A házigazda nemzet férfi és női párosa is búcsúzott előző nap a mezőnyből; a női egyéni szám negyeddöntőjében sem jutott hely indiai játékosnak.

A férfi egyéni számban hasonlóképpen véget ért a kaland Harmet Desai számára is, aki a 3. kiemelt Koki Niwa-val szemben maradt alul (14-16, 11-6, 11-7, 11-4, 11-9), ráadásul a nagyszerűen játszó Sanil Shetty is elveszítette mérkőzését az osztrák-magyar Gárdos Róbert ellen (09-11, 11-09, 12-10, 04-11, 07-11, 07-11).

“Nincs túl nagy gyakorlatom a védekező játékstílussal szemben, de ma készen álltam, hogy még agresszívabban használjam a tenyeres támadást. Időt kellett volna kérnem a 4. szettben amit elveszítettem, de örülök nagyon, hogy behúztam a meccset 4:1-re” – nyilatkozta Sharath Kamal Achanta.

Az eredeti angol nyelvű cikket EZEN a linken olvashatják.

Forrás: ittf.com