Hírek

World Tour, India: nyolcan maradtak

Tegnap és ma bonyolították le a főtábla 1. és 2. fordulójának mérkőzéseit. Röviden áttekintjük az eddig történteket.

A verseny eddigi legnagyobb szenzációját kétségen felül Szamszonov kiesése jelenti. Sakai Asuka nem a húsz évnyi korkülönbséget, hanem a fehérorosz legenda nyilvánvaló indiszponáltságát váltotta győzelemre. Az ifjú japán útja a következő körben, tehát a 16 között véget is ért, miután 4:2-re kikapott honfitársától, Harimoto Tomokazutól.

Az első helyen kiemelt Dimitrij Ovtcharov előbb a szaúdi Al-Abbad-ot, majd a portugál Geraldot oktatta. Ami minket illett: a japán Oshima Yuya elleni nyolcaddöntőben sem fogadnánk ellene.

Egy ideig feltétlen elégedettek lehettek a hazaiak, hiszen három férfi és két női játékosuk is bejutott a 16 közé. Az öt versenyzőből viszont csak Sharath Kamal Achanta élte túl a nyolcaddöntőt. Igaz, neki azért elég jók az esélyei Paul Drinkhall ellenében is.

A nőknél négy hongkongi is beverekedte magát a negyeddöntőbe. Egy körrel előbb még hatan voltak, de volt egy nagy házi meccsük (Mak – Lee 4:3), és Póta Georgina sem kegyelmezett a városállamból érkezett Soo-nak.

A férfiak negyeddöntőjének párosítását ITT találja, a nőkét pedig ITT tekinthetik meg.